Dr.Lab
PONUKA

Olejové chladiace a rezné kvapaliny

 

TRIM® VX

TRIM VX je koncentrát vodou riediteľného oleja pre prípravu reznej emulzie. Je navrhnutý pre prácu v tých najobtiažnejších podmienkach obrábania kovov. Často je používaný ako náhrada rezných a brúsnych olejov. Obsahuje veľké množstvo vysokotlakých EP aditív, vrátane stabilného chlóru a síry. Doplnkové modifikátory trenia, vrátane síru obsahujúcich tukov, a technológia modifikácie častíc sú využité pre zníženie mechanického trenia v mnohých náročných obrábacích operáciách.

  • Chemické emulzie ako TRIM VX pracujú najlepšie keď sa pripravujú pri izbovej teplote vody. Koncentrát sa musí pridávať do vody a nikdy nie naopak !!!
  • Použitie vopred pripravenej zmesi sa výrazne zlepší výkonnosť a zredukuje nákup koncentrátu. Koncentrácia zmesi pre konkrétnu situáciu by mala vyrovnávať odpar vody s rýchlosťou úbytku kvapaliny. Pridávanie vopred pripravenej zmesi o koncentrácii asi 40 až 60% cielenej pracovnej koncentrácie bude udržovať správnu koncentráciu v zásobníku stroja.
  • Použitím demineralizovanej vody ( nie mäkčenej ! ) pri výrobe zmesi sa výrazne zlepší jej životnosť, zníži potrebná koncentrácia a redukujú sa straty pri obrábaní.